Gulley’den Daçka’ya Kötü Haber Geldi!

Yeni sezon hazırlıkları esnasında en fazla talihsizlikle karşılaşan ING Basketbol Süper Ligi ekibi Darüşşafaka Tekfen‘e bir kötü haber daha geldi!

Büyük umutlarla transfer edilen ve hazırlık maçlarında da iyi bir görüntü veren Jarmar Gulley, TÜBAD Turnuvası kapsamında oynanan Anadolu Efes maçında sakatlandı.

Gulley’in diz yan bağlarında ve menisküsünde yırtık tespit edildi. Ameliyat edilecek olan Birleşik Amerikalı forvetin dönüşünün 6-7 ayı bulacağı tahmin ediliyor, yani maalesef bu sezon oynaması mümkün görülmüyor. 29 yaşındaki oyuncuya bizler de Basket Servisi ailesi olarak geçmiş olsun diliyoruz.

Atletizmi, güçlü fiziği ve çok yönlü oyunuyla yeni sezonda heyecanla izlemeyi beklediğimiz isimlerden biriydi. Ayrıca Daçka’ya da oyunun iki alanında ciddi güç katıyordu. Kariyerinde bir sonraki seviyeye çıkmak için hazır görünen bir isimdi ve bana göre bu sezon etkili bir performans sergileyip Euroleague sahnesine adım atabilme potansiyeline sahipti. Sezonun başlamasına sayılı günler kala koç Ernak ve ekibinin onun yerini doldurabilecek bir isim bulması hayli zor olacak.

Sizlere daha önce ilettiğim üzere Daçka’nın iki yerli oyuncusu Emircan Koşut’un eli, Doğuş Özdemiroğlu’nun da kaburgası kırılmıştı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.