Fenerbahçe, TÜBAD’daki İlk Maçında Galatasaray’ı Geçti

Sinan Erdem’de düzenlenen TÜBAD Turnuvası‘nın ilk gününde Fenerbahçe Beko, dişli rakibi Galatasaray Doğa Sigorta‘yı 93-81’lik skorla geçerek finale çıktı ve Daçka’nın rakibi oldu.

TÜM İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ.

Fenerbahçe De Colo ve Brown liderliğinde ilk çeyrekten üstünlüğü ele geçirdi. İkinci çeyrekte ise sarı kırmızılılar Macon ve Motum’un skorer oyunuyla geri dönüp maça ortak oldular. Ancak sarı lacivertliler yüksek yüzde ile skor üretmeye devam edince devreye de 4 sayı farkla önde girdiler. İkinci yarının ilk bölümünde takımlar skor üretmekte zorlandılar. Sarı lacivertliler erken açılan ve yüksek yüzde ile skor üretimine geçen taraf oldular ve son çeyreğe 10 sayı farkla girdiler. Son çeyrekte de üstünlüğü elden bırakmadılar ve 12 sayı farkla kazanmayı bildiler.

Fenerbahçe’de Nando De Colo 16 sayı, 4 ribaund, 7 asist ile öne çıkarken, Melih Mahmutoğlu 15 sayı (4-6 3sayı) ve Lorenzo Brown 14 sayı, 4 ribaund, 10 asist, 3 top çalma ile galibiyetin diğer mimarları oldular.

Galatasaray cephesinde ise Brock Motum 16 sayı, 6 ribaund, 3 asist, 2 top çalma ve Darly Macon 15 sayı, 2 ribaund, 6 asist, 2 top çalma ile yegane çift haneli skor katkısı verebilen isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.