RESMİ: Kızıl Yıldız, Nnoko’nun Yerini Terry ile Doldurdu

Turkish Airlines Euroleague ekiplerinden Kızıl Yıldız, yazın transfer ettiği ve geçtiğimiz günlerde de yollarını ayırmış olduğu Nnoko’nun yerini doldurmak üzere 5 numara transferini yaptı.

Sezona Bandırma’da başlayan ve sonrasında Hapoel Jerusalem‘de de iyi performansını sürdüren Emanuel Terry kariyerindeki ilk Euroleague tecrübesini Kızıl Yıldız forması ile yaşayacak, 2 yıllık kontrat imzaladı.

2.06 metre boyunda olan 23 yaşındaki atletik uzun, Bandırma ile BSL’de 20 maçta görev alırken 10.8 sayı, 7.9 ribaund, 1.3 asist, 1.1 blok, 1.1 top çalma ve Şampiyonlar Ligi’nde ise 14 maçta 11.9 sayı, 9.9 ribaund, 1.9 asist, 1.1 blok, 1.0 top çalma istatistikleri ile mücadele etmişti. Jerusalem ise sadece 2 Şampiyonlar Ligi maçında ortalama 11.0 dakika süre almış, 4.0 sayı, 3.0 ribaund, 1.0 top çalma istatistikleri ile katkı verebilmişti.

Atletik özellikleri, çabuk ayakları, blok tehditi, yüksek yüzdeli bitirişleri ve ribaundlardaki katkısı ile Euroleague sahnesinde alternatif uzun olarak katkı verebilecek bir isim Terry. Elbette henüz Avrupa sahnesindeki tecrübesi pek yeterli değil ama düşük bütçeli ve potansiyelli isimler arayan Kızıl Yıldız için değerli bir parça olduğunu düşünüyorum. Özellikle Winner Ligi’ndeki geri dönüş maçlarında sergilediği performansla alkışları toplamıştı Terry. Nnoko’yu kaybeden Sırp ekibi için doğru bir ekleme olacağını, Euroleague sahnesinde çıkışını sürdürebileceğini düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.