Güncel Haberler

Anadolu Efes, Beklenenden Fazla Zorlansa da Bahçeşehir Engelini Geçti

Turkish Airlines Euroleague ve ING Basketbol Süper Ligi‘nin şampiyonluk adaylarından Anadolu Efes, Gloria Cup kapsamında karşılaştığı Bahçeşehir Koleji karşısında zorlansa da 81-77’lik skorla kazanmayı bildi.

TÜM İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ.

1:02 kala Green’in üçlüğü geldi ve Bahçaşehir farkı 1 sayıya indirdi (77-76), yanıt ise 45 saniye kala Simon’un üçlüğü ile geldi (79-77 Efes). 22 saniye kala Simon serbest atışları 2/3 ile kullandı ve Efes farkı 4 sayıya (81-77) çıkardı.

Moladan sonra Rıdvan Öncel 5 saniyede topu oyuna sokamadı, karşılaşma 81-77 Efes’in galibiyetiyle sonuçlandı.

Anadolu Efes‘de Bryant Dunston 25 sayı, 8 ribaund, 2 top çalma ile en skorer isim olurken, Vasilije Micic 18 sayı, 3 ribaund, 4 asist ve Krunoslav Simon 13 sayı, 5 ribaund, 8 asist ile galibiyetin diğer mimarları oldular.

Bahçeşehir cephesinde ise Eric Green 24 sayı, 4 ribaund, 5 asist, 4 top çalma ile öne çıkarken, Jamal Jones 14 sayı, 5 ribaund ve İsmet Akpınar 13 sayı, 2 asist ile direnen diğer isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Koç Ataman’a Zatüre Teşhisi Konuldu ve Tedavisi Hastanede Yatılı Olarak Devam Ediyor!

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 21. hafta mücadelesinde Anadolu Efes konuk ettiği Onvo Büyükçekmece karşısında 97-98 ile son nefeste kaybederken takımın başında yardımcı koç Yakup Sekizkök görev almıştı. Konuyla ilgili Anadolu Efes‘den yapılan açıklamada; koç Ergin Ataman‘ın Real Madrid ve Partizan maçlarında ayakta ilaç tedavisiyle takımın başında yer aldığı sonrasında Cuma günü semptomların artmasıyla ile başarılı koça zatüre teşhisi konduğu ve tedavisine hastahanede devam edeceği belirtildi: Hafta başında üst solunum yolları enfeksiyonuna yakalanan Başantrenorümüz Ergin Ataman, yoğun maç temposu sebebiyle ayakta ilaç tedavisi alarak Real Madrid ve Partizan maçlarında takımımızın başında bulunmuştur. 17.03.2023 Cuma günü semptomlarının artması nedeniyle yapılan kontroller …