RESMİ: Büyükçekmece, Yerli Rotasyonuna İki Genç Yetenek Ekledi

Büyükçekmece Basketbol yabancı hamleleri ile birlikte yerli rotasyonuna yaptığı takviyeleri de açıklamaya devam ediyor.

Son olarak Sigortam.net İTÜ forması ile izlediğimiz Ahmet Can Duran ve ING Basketbol Süper Ligi‘nden çekilen Bandırma‘da forma giyen Atakan Erdek ile anlaştıklarını açıkladılar.

2.05 metre boyunda olan 21 yaşındaki Ahmet Can, alt yapı milli takımlarında bir çok kez boy göstermiş bir pivot. Geride bıraktığımız sezon hiç forma giymeyen genç uzun, bir önceki sezon ise Sigortam.net İTÜ ile TBL sahnesinde 28 maçta ortalama 17.5 dakika görev alırken 6.9 sayı, 5.6 ribaund, 1.0 asist istatistikleri ile mücadele etmişti. BSL tecrübesi çok az ve 5 numara için kısa kalırken 4 numara için de ağır kalabiliyor, bu nedenle süreleri zamanla artacaktır, önce koça kendisini kanıtlamalı.

1.92 metre boyunda olan 19 yaşındaki combo guard Atakan ise henüz BSL seviyesi için tecrübesiz bir oyuncu. Geride bıraktığımız sezon çift lisansla hem TBL’de hem de BSL’de forma giydi ilk kez. Bandırma Kırmızı’da 5 maçta ortalama 8.6 dakika süre alırken 1.0 ribaund, 1.2 asist istatistikleri ile mücadele etti. BSL’de ise 13 maçta ortalama 6.6 dakika sahada kalırken 1.0 sayı ile katkı verebilmişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.