Güncel Haberler

Milano, Venezia’yı Uzatmada Geçerek Cagliari Turnuvası’nda Şampiyon Oldu

Turkish Airlines Euroleague ekipleri arasında hazırlık maçlarına başlayan tek takım olan Olimpia Milano, ilk maçtaki Sassari galibiyetinden sonra Venezia‘yı da uzatma sonunda 81-78’lik skorla geçerek Cagliari Turnuvası’nı ikinci yıl üst üste şampiyon olarak tamamladı.

1.çeyrek: 15-15
2.çeyrek: 40-31
3.çeyrek: 55-49
4.çeyrek: 72-72
Uzatma: 81-78

Koç Messina’nın 14 kişilik rotasyon kullandığı Milano’da Kevin Punter 19 sayı ile öne çıkarken, Kyle Hines 10 sayı, Zach LeDay 9 sayı, Shavon Shields 9 sayı ve Sergio Rodriguez 8 sayı ile galibiyete katkı veren diğer isimler oldular.

Venezia cephesinde ise tecrübeli şutör Mike Bramos 18 sayı ile etkili olurken Stefano Tonut 16 sayı ve Mitchell Watt ise 14 sayı ile takımlarını ayakta tutan diğer isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Koç Ataman, Maccabi Zaferi Sonrası Açıklamalarda Bulundu

Turkish Airlines Euroleague play-off serisi 4. maçında Panathinaikos, Belgrad’da konuk olduğu Maccabi Tel Aviv‘i 88-95’lik skorla geçmeyi başardı …