Güncel Haberler

Bahçeşehir’in Rakibi Partizan, Mika ile Anlaşmak Üzere

7DAYS EuroCup A grubunda temsilcimiz Bahçeşehir Koleji‘nin rakiplerinden olan Partizan, pota altı rotasyonuna bir takviye yapmak üzere.

Menajeri Delic’in yaptığı açıklamaya göre Sırp ekibi ile Eric Mika anlaşmak üzere, yakın zamanda resmi açıklama gelebilir. Birleşik Amerikalı uzun son olarak G-League ekiplerinden Stockton Kings forması giymişti.

2.08 metre boyunda olan 25 yaşındaki genç uzun geçtiğimiz sezonda Çin Ligi ekiplerinden Xinjiang ile 7 maçta 19.9 sayı, 11.7 ribaund, 1.6 asist, 1.4 top çalma ve Stockton Kings ile G-League’de ise 23 maçta ortalama 30.6 dakika süre alırken 18.7 sayı, 11.9 ribaund, 1.8 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Mika göründüğünden çok daha atletik ve hareketli bir uzun. Özellikle ikili oyunlar hareketli aldığı toplarda direkt potaya giderek çabuk ayaklarının ve patlayıcılığının avantajını iyi kullanarak yüksek yüzdeli bitiriyor pozisyonları. Ayrıca alçak postta birebir silahları da var, özellikle sol omzu üzerinden gönderdiği hareketli çengel atışlarla etkili oluyor. Ribaundlar konusunda ise hem pozisyon bilgisi yüksek bir uzun hem de savaşçı kimliği ile atletizmini birleştirip takımına bu alanda çift haneli katkı sağlıyor ki hücum ribuandlarında da önemli bir silah. Her ne kadar Brescia ile EuroCup sahnesinde daha önceki deneyimde beklentileri karşılayamamış olsa da şimdi daha olgun bir uzun ve bu sefer Partizan ile daha verimli olacağını, Sırp ekibinin Lauvergne ve Landale’den sonra Avrupa piyasasına önemli bir uzun daha kazandırabileceğini düşünüyorum.

Halihazırda 5 numara arayışında olan temsilcilerimizden Galatasaray için de KAÇAN BALIK olacağını düşünüyorum eğer Partizan bu transferi bitirirse.

https://www.youtube.com/watch?v=FMG77NbLEgE

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Barça, Zorlu Belgrad Deplasmanından Galibiyet Çıkardı

Turkish Airlines Euroleague 3. hafta mücadelesinde FC Barcelona, Belgrad’daki Stark Arena’da 19.200 taraftar karşısında Partizan‘ı …