RESMİ: Bursaspor’un Rakibi Trento’dan Martin Hamlesi Geldi

Yeni sezonda 7DAYS EuroCup D grubunda temsilcimiz Frutti Extra Bursaspor’un rakiplerinden olan Trento, kanat rotasyonuna tecrübeli bir ismi dahil etti.

Son olarak Brindisi forması ile izlediğimiz tecrübeli oyuncu Kelvin Martin ile 1 yıllık anlaşma imzaladıklarını duyurdular.

1.95 metre boyunda olan 30 yaşındaki kısa forvet, bu sezon İtalya Lega Basket Serie A‘da 15 maçta ortalama 29.2 dakika süre alırken 8.9 sayı, 6.7 ribaund, 2.2 asist, 1.6 top çalma ve Şampiyonlar Ligi’nde ise 9 maça ortalama 25.9 dakika sahada kalırken 9.3 sayı, 4.2 ribaund, 2.4 asist, 1.1 top çalma istatistikleri ile katkı vermişti.

Birleşik Amerikalı oyuncu atletik özellikleri ve patlayıclığı ile ön plana çıkan bir isim. Bununla beraber açık alanda etkinliği artan, takımın enerjisini yukarı çeken bir forvet. Dış şutlar konusunda istikrarsız ama deliciliği, topsuz katlardaki spektaküler ve yüzdeli bitirişleri ile skora katkı vermeyi bilen, uyumlu ve bencil olmayan bir oyuncu. Pozisyonuna göre çok iyi bir ribaundçu ve işin savunma tarafında çalışkanlığı ve atletik özelliklerinin avantajıyla faydalı bir isim, çabuk elleri ile de çaldığı toplarla takımını hücuma çıkarma potansiyeline sahip. Özetle çok yönlü bir oyuncu ve çalışkanlığı artı enerjisi ile Trento’da tamamlayıcı rolde iyi katkı sağlayacaktır.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.