Sloukas, Olympiakos’a Transferinin Ardından İlk Kez Konuştu

5 yılın ardından Fenerbahçe Beko’dan ayrılan ve Olympiakos ile anlaşan Kostas Sloukas, transferi sonrasında ilk kez konuştu.

Sarı lacivertlilerle geçirdiği 5 yılın ardından kendisi ile ilgili nelerin değiştiği konusunda şu ifadeleri kullandı:

Bence vücudum değişti, düşüncelerim ve oyunum değişti. Fener‘deki 5 yılım başlarda çok zor zamanlardı. Bu süreçte daha sağlam bir hale geldim. Koç Obradovic ve Fenerbahçe‘den o yılları domine ederken çok şey öğrendim.

Olympiakos Resmi Web Sitesi

Bu yaz yaşananlar hakkındaysa şu ifadeleri kullandı:

Çok kez söylediğim gibi ben hırslıyım, açgözlü değil. Bir şeyler başarabileceğimi, çok şey başardığımı kanıtladığıma inanıyorum. Şimdi buradayım ve Instagram’da yazdığım gibi, Olympiacos‘la başarılı olmak istiyorum. İmkansızı mümküne çevirmek istiyorum. Takımın DNA’sına, yerli bütününe ve koç Bartzokas’a inanıyorum. 2015’te ayrılırken ‘tekrar geleceğimi’ belirtmiştim. Sözümü tuttum ve her şey hayal ettiğim gibi gerçekleşti, döndüm. Çok mutluyum ve başkanlarımıza bana bu aileye dönme fırsatını verdikleri için minnettarım. Olympiacos‘a iyi bir yaşta döndüm ve organizasyona elimden gelenin en iyisini vermek istiyorum.

Olympiakos Resmi Web Sitesi

Eski takım arkadaşları Vassilis Spanoulis, Kostas Papanikolau ve Georgios Printezis’le yeniden birlikte oynayacak olması ve koçu Georgios Bartzokas hakkında ise şu ifadeleri kullandı:

Olympiacos benim için bir aileydi, hala öyle. Yıllarca beraber oynadığım arkadaşlarımın yanına döndüğüm için mutluyum. Takıma çok şey katmış 3 oyuncudan bahsediyoruz. Onlarla tekrar aynı sahada yer alacağım için sabırsızlanıyorum. Koça gelecek olursak, benim sahada neler yapabildiğimi iyi biliyor. Ben sadece bir takım oyuncusuyum. Benden ne isterse onu yerine getirmek için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Ona tamamen güveniyorum. Geçmişte onunla harika bir çalışma dönemimiz olduğu için hakkında çok olumlu fikirlere sahibim. Hayallerimizdeki takım için doğru zamanda doğru kişi o.

Olympiakos Resmi Web Sitesi

2019 yılının Şubat ayında Olympiacos’un OAKA’daki kupa maçından çekilmesi üzerine de şunları söyledi:

Yunan basketbolunda olanlar üzücü. Büyük bir kulübü sahanın dışında bırakmak üzücü bir şey ancak bu kararın doğru olduğu şimdi bile anlaşılıyor. Başkanlarımızın kararı onları haklı çıkarıyor. Olympiacos gibi Final Four’larda boy gösteren, uluslararası başarılar elde eden bir takım için sahanın dışında kalmak üzücü. Basketbol için de tuhaf bir durum açıkçası. Yunan basketbolundaki durum hiç iyi değil ve onu ileri taşımak için bir şeyler yapmalıyız.

Olympiakos Resmi Web Sitesi

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.