RESMİ: Valencia, Genç Forvet Pradilla ile İmzaladı

Bu sezon Turkish Airlines Euroleague ekipleri arasında en aktiflerden biri olan Valencia, pota altı rotasyonunu genç bir isimle güçlendirdi.

Bu sezon Zaragoza forması ile izlediğimiz genç uzun forvet Jaime Pradilla ile 4 yıllık kontrat imzaladıklarını açıkladılar.

19 yaşında olan 2.02 metre boyundaki 4 numara bu sezon Liga Endesa’da sadece 4 maçta görev alırken ortalama 17.3 dakika sürede 10.0 sayı, 4.0 ribaund, 1.3 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Pradilla alt yapılarda pota altını domine eden dikkat çeken bir uzundu. Alçak posttaki etkinliği ile öne çıkarken çabuk ayakları ve mücadeleci kimliği ile Zaragoza onu bu sezon 4 numarada da iyi kullandı. Bu sayede dış şutlarını da geliştiren ve yüzü dönük silahları olduğunu da gösteren Pradilla, özel bir oyuncu olacağının sinyallerini vermişti bu sezon A takımda yakaladığı fırsatla. Valencia da onunla 4 yıllık kontrat imzalayarak önemli bir hamleye imza atmış oldu. İspanya milli takımında onu uzun vadede ana uzun rotasyonunda görebileceğimizi düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.