Zalgiris, Pota Altı Rotasyonuna Hankins’i Eklemek İstiyor

Yeni sezon kadro yapılanması için çalışmalarını sürdüren Zalgiris Kaunas, uzun rotasyonuna İsrail’den bir takviye yapmak istiyor.

Litvanya temsilcisinin ilgilendiği isim ise bu sezona Nymburk’da başlayan sonrasında sezona geri dönüş maçları için İsrail ekibi Maccabi Rishon ile anlaşan ve başarılı performansını burada da sürdüren Zach Hankins.

2.11 boyunda olan Birleşik Amerikalı uzun Nymburk ile Şampiyonlar Ligi’nde 16 maçta ortalama 21.9 dakika süre alırken 11.1 sayı, 6.8 ribaund, 2.3 blok ve Rishon ile Winner Ligi sahnesinde ise 9 maçta ortalama 24.9 dakika süre alırken 12.8 sayı, 7.2 ribaund, 1.0 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

2019 yılınd Xavier’den mezun olan genç uzun çaylak sezonunda önemli işlere imza attı Avrupa sahnesinde. Özellikle alçak postta ne kadar yetenekli bir uzun olduğunu gösterdi Hankins. Hem sırtı dönük pozisyonlarda hem de 2.11’lik boyuna rağmen ortaya koyduğu mobilite ile ikili oyunlarda yüksek yüzdeli, etkili bitirişlere sahip. Aynı zamanda açık alanda yüksek tempoya da uyum sağlayabiliyor, koşan bir uzun. Diğer taraftan ribaundlar konusunda da fiziğini ne kadar iyi kullandığını genç yaşına rağmen pozisyon bilgisinin yüksek olduğunu gösterdi. Tüm bunların üstüne çalışkanlığı, enerjisi, zamanlaması ve atletizmi ile beraber fiziğini iyi kullanarak çemberini de korumayı bilen, blok tehditi bulunan bir uzun.

Elbette Euroleague seviyesinde ana uzun olabilecek konumda değil ama Lauvergne’in tecrübesi ile birlikte Zalgiris’in 5 numara rotasyonunda iyi bir eikili olacaklarını, koç Schiller’in yönetiminde gelişimini sürdüreceğini, hızlandıracağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.