RESMİ: Anadolu Efes, Simon ile Yeniden Anlaştığını Açıkladı

Yeni sezonöncesi kadroyu koruma yolunda iç transfer hamlelerine devam eden Anadolu Efes, bir transferi daha resmi olarak duyurdu.

Takımın tecrübeli isimlerinden Krunoslav Simon ile 1+1 yıllık kontrat imzaladıklarını açıkladılar.

1.97 metre boyunda olan 35 yaşındaki kanat oyuncusu bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde 12 maçta ortalama 23.3 dakika sahada kalırken 11.5 sayı, %43.3 3sayı, 3.3 ribaund, 2.9 asist ve Turkish Airlines Euroleague sahnesinde ise 27 maçta ortalama 22.9 dakika süre alırken 8.9 sayı, %44.0 3sayı, 3.9 ribaund, 2.9 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Hırvat kanat oyuncusunun Anadolu Efes’e verdiği katkıları istatistiklerle sınırlandırmak haksızlık olur. Bu sezon koç Ataman’ın sahadaki point forveti olan solak oyuncu, hem yeri geldiğinde Micic ve Larkin’in omuzlarındaki organizasyon yükünü aldı hem de onların formsuz olduğu günlerde sazı eline alarak etkili dış şutları ile takımın skor lideri oldu. Bunun yanında savunmada zekası, pozisyon bilgisi ve tecrübesi sayesinde ilerleyen yaşına rağmen halen değerli bir parça olduğunu gösterdi Simon. Yeni sezonda da koç Ataman’ın sahadaki en büyük yardımcılarından biri olacak. Kaliteli karakteri, soğuk kanlılığı ve profesyonelliği ile örnek bir oyuncu Simon. Büyük olasılıkla da lacivert beyazlılardaki kontratını tamamlayıp ülkemizde jübilesini yapacaktır.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.