BSL’nin Yeni Takımı Olması Beklenen Petkim, Guardını Buldu

TBF’nin Bakırköy Basket’in ING Basketbol Süper Ligi‘nde yer alamayacağını açıklamasının ardından İstanbul ekibi tahkime başvurmuştu ve kararın çıkması bekleniyor.

Eğer karar aleyhlerine çıkarsa BSL’deki yeni takım Petkimspor olacak.

İzmir temsilcisi de kararın olumlu çıkmasını beklerken transfer hamlelerini yaparken oyuncularla BSL’de yer almaları durumuna belirterek şartlı sözleşmeler yapıyor. Ege Arar ve Dorukhan Engindeniz hamlelerinden sonra ilk yabancı hamlelerini de Sportando’nun haberine göre son olarak AEK forması ile izlediğimiz Kendrick Ray ile yapacaklar.

1.88 metre boyunda olan 26 yaşındaki Birleşik Amerikalı oyun kurucu Şampiyonlar Ligi’nde 13 maçta ortalama 19.3 dakika süre alırken 9.5 sayı, %37.1 3sayı, 1.5 ribaund, 2.2 asist ve Yunanistan Ligi’nde ise 16 maçta ortalama 16.7 dakika sahada kalırken 9.7 sayı, %34.8 3sayı, 1.9 ribaund, 2.3 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Atletik özellikleri ve çabukluğu ile ön plana çıkan Ray, açık alanda etkinliği ve verimliliği artan bir guard. Diğer taraftan patlayıcılığı sayesinde penetrelerini spektaküler smaçlarla süsleyebilen bir guard. Dış şut tehditi de iyi düzeyde. Ancak Nymburk’daki başarılı performansının ardından Euroleague ve Pro A’da beklentilerin altında kalmasının temel sebebi sert savunmalara karşı özellikle yarı sahada fiziksel olarak ayakta kalmakta zorlanması ve organizasyon becerilerinin üst seviyede olmaması. İşin savunma tarafında ise sırıtmayan bir guard.

Üst seviyelerde başarısız geçirdiği sezonların ardından Petkim gibi yeniden yapılanan ve üstünde baskı hissetmeyeceği, aynı zamanda oldukça yüksek kredisinin olacağı bir takımda kaliteli kumaşını ortaya çıkarabilirse yeniden yükselişe geçebileceğini düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

4 comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir