Trinchieri, Wolters’ı Bayern’e İstiyor

Bayern Munich‘in koçu olarak resmi görevine başlayan Trinchieri, oyun kurucu rotasyonuna eklemek istediği ismi belirledi.

Maccabi Tel Aviv ile yollarını ayıran ve daha önce adı ciddi şekilde Panathinaikos ile anılsa da somut bir gelişme olmayan Nate Wolters ile BasketInside’ın haberine göre görüşmelere başladılar.

1.93 metre boyunda olan 29 yaşındaki tecrübeli guard bu sezon Euroleague sahnesinde 15 maçta 7.5 sayı, 1.8 ribaund, 2.7 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Gerek fiziksel özellikleri gerekse saha görüşü açısından Euroleague sahnesindeki önemli oyun kurucular arasında yer alıyor Wolters. Kendi şutunu yaratabilmesi ve dış şutları ile işin skor katkısı yönünde de potansiyelli bir isim. Evet bu sezon Maccabi’de beklentileri karşılayamadı ve yerini genellikle Wilbekin, Dorsey, Bryant üçlüsüne kaptırdı ama kaliteli kumaşı ile halen Euroleague sahnesinde iyi işlere imza atabilecek bir guard. Koç Trinchieri’nin sisteminde yeniden parlayabileceğini, mental olarak da kendini bulabileceğini düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.