Zenit, Colom ile İlgileniyor

Pangos’u ana oyun kurucu olarak kadrosuna katan Zenit, şimdi de alternatif oyun kurucu arayışlarına başladı.

Bu sezon Valencia‘da forma giyen ve kontratı devam ediyor olsa da koç Ponsarnau’nun planlarında yer almadığı söylenen, yolların ayrılması beklenen eski Bahçeşehir Kolejli Quino Colom ile ilgileniyorlar.

1.88 metre boyunda olan 31 yaşındaki tecrübeli oyun kurucu bu sezon Liga Endesa’da 28 maçta ortalama 15.0 dakika süre alırken 6.4 sayı, 1.3 ribaund, 2.9 asist ve Euroleague sahnesinde ise 26 maçta ortalama 17.8 dakika sahada kalırken 7.3 sayı, 1.5 ribaund, 4.2 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Hücumda neredeyse komple bir silah olan Colom, ikili oyunlarda tam bir profesör hem organizatör hem de bitirici olarak çok etkili. Diğer taraftan açık alanda da tempoyu kontrol etmeyi bilen bir guard. Ancak hücum konusunda saydığımız artılar iş savunmaya gelince pek ortalarda kalmıyor. Euroleague sertliğine uyum sağlayabilecek kalitede olmadığını da gösterdi ki yanlızca savunmada değil hücumda da çok zorlandı rakiplerin katı savunmalarına karşı.

Zenit’de Pangos’un yedeği olarak düşünülüyor ve oyun girdiğinde özellikle hücuma getireceği enerji ve skor katkısı ile kısa sürelarde faydalı olabileceğini düşünüyorum. Koç Pascual, onun yanında Hollins ve Ponitka ikilisinden birini tutup savunmadaki açıklarını kapatabilir.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.