RESMİ: Bursaspor Kaptan Ender ile Devam Ediyor

Yeni sezonda ülkemizi 7DAYS EuroCup‘da temsil edecek olan Frutti Extra Bursaspor, tecrübeli oyun kurucusu Ender Arslan ile yola devam etme kararı aldı.

Takımın tecrübeli kaptanı Ender ile 1 yıl için daha yeni kontrat imzalandı ve şu açıklama yayınlandı resmi twitter hesabından:

Frutti Extra Bursaspor, yıllarca Milli takımların her kategorisinde başarılı bir şekilde görev yapan ve bu alanda rekoru elinde bulunduran, Euroleague’de en çok maça çıkan Türk oyuncu olan kaptan Ender Arslan ile 1 yıllık anlaşmaya imza attı.

Frutti Extra Bursaspor

1.90 boyunda olan 1983 doğumlu tecrübeli oyun kurucu, bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde 18 maçta ortalama 19.2 dakika süre alırken 5.9 sayı, 1.4 ribaund, 3.7 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

İlerleyen yaşıyla eski çabukluğunu yitirmiş olsa da halen saha görüşü, organizasyon becerisi ve kritik yerlerde bulduğu üçlüklerle özellikle BSL seviyesinde değerli bir parça. Bu sezon da Bursaspor’un yabancı guardlarını gayet iyi yedekledi ve hem saha içinde hem de saha dışında takıma ağabeylik, liderlik yaptı. Yeni sezonda da koç Tutku Açık’ın en önemli yardımcısı olacak.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.