RESMİ: Olympiakos, Vezenkov ile Yeni Kontrat İmzaladı

Turkish Airlines Euroleague‘de transfer hareketliliği yoğun olan takımlardan biri olan Olympiakos, iç transferde de hamlelerine devam ediyor.

Uzun süredir görüşmelerin devam ettiği ve koç Bartzokas’ın ısrarla takımda kalmasını istediği Sasha Vezenkov ile 2 yıllık yeni kontrata imza attıklarını açıkladılar.

2.06 metre boyunda olan 24 yaşındaki Vezenkov, sezon askıya alınana kadar 26 maçta ortalama 14 dakika süre alırken 7.1 sayı, %45.9 3sayı, 2.0 ribaund istatistikleri ile katkı vermişti.

Özellikle koç Bartzokas’ın göreve gelmesiyle etkinliği artan solak oyuncu etkili dış şutları ile hücumda takım yerleşimi adına önemli bir isim olmuştu. Ancak aslında bununda dışında özel bir yeteneği bulunmayan, savunmada da fiziksel teması fazla sevmeyen Bulgar forvetin hakettiğinden fazla değer gördüğünü düşünüyorum. Sadece 2 metrenin üzerinde olup üçlük kullanması onu değerli bir oyuncu yapmaya yetmez. Yeni sezonda da ribaundlara daha fazla katkı vermedikçe ve savunmada daha enerjik olmadıkça işi zor olacak Euroleague sahnesinde.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.