RESMİ: Zalgiris, Lekavicius ve Grigonis ile Yola Devam Ediyor

Zalgiris Kaunas yeni sezon önce iç transferde iki önemli oyuncusunu takımda tutmayı başardı.

Saras’ın Barça’ya gitmesi sonucu henüz yeni koçunu açıklayamayan Turkish Airlines Euroleague‘in Litvanya temsilcisi, arka alandaki iki önemli yerli ismi Marius Grigonis ile Lukas Lekavicius‘un sözleşmelerindeki opsiyonlarının kullanıldığını ve yeni sezonda da yeşil beyazlı formayı giyeceklerini açıkladı.

26 yaşında olan Grigonis, 2018 yazında Alba Berlin’den transfer edilmiş ve takımın önemli parçalarından biri olmuştu özellikle hücumdaki performansıyla. Bu sezon da ondan çok şey bekleniyordu ancak Kasım ayında geçirdiği sakatlık sonrası sezonu kapatmak zorunda kalmıştı. Euroleague sahnesinde ilk 10 maçta ortalama 25 dakika süre alırken 11.5 sayı, 2.6 ribaund, 2.0 asist istatistikleri ile katkı vermişti. Dış şut tehditi ve artık topu yere vurup kendi şutunu da yaratabilmesi ile takımın skor liderlerinden biri konumunda Grigonis. Yeni sezonda da Zalgiris’in en güvendiği ellerden biri olacak.

26 yaşında olan Lekavicius ise, 2 yıllık Panathinaikos macerasının ardından geçen yaz takıma tekrar katılmıştı. Sezona istediği gibi başlayamayan oyun kurucu sonrasında ritmini bulmuş ve takımına liderlik etmeye başlamıştı. Euroleague sahnesinde 27 maçta ortalama 10.5 sayı, 2.8 asist istatistikleri ile katkı vermişti. Sürati, saha görüşü ve ritmini bulduğunda gönderdiği etkili dış şutlarla hücumda takıma liderlik etti. Yeni sezonda da zaman zaman alternatif guard zaman zaman ana oyun kurucu olarak Zalgiris’in yeni koçunun saha içindeki gözü kulağı olacak.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.