Ege Arar Pınar Karşıyaka Yolunda!

Bu sezon Galatasaray Doğa Sigorta forması ile takımın alternatif uzunu olarak faydalı işlere imza atan Ege Arar‘ı yeni sezonda başka bir takımda izleyebiliriz.

Yeni sezonda FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde mücadele edecek olan Pınar Karşıyaka, milli uzun ile prensipte anlaştı. Taraflar arasındaki ufak pürüzlerin giderilmesinin ardından resmi açıklama gelebilir.

23 yaşında olan 2.08 metre boyundaki genç uzun, bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde 22 maçta ortalama ortalama 10.4 dakika süre alırken 4.1 sayı, 2.9 ribaund istatistikleri ile ve EuroCup sahnesinde ise 14 maçta ortalama 8.9 dakika süre alırken 2.6 sayı, 1.9 ribaund istatistikleri ile katkı verebilmişti.

Ege, son yıllarda güçlenen fiziği ile artık bir pivota dönüştü. Solak uzun, şut istikrarını arttıramadığı için hücumda sınırlı silahlara sahip, sırtı dönük oyunlarını yavaş da olsa geliştirmeye devam ediyor. İşin savunma tarafında ve ribaundlarda sergilediği enerji ve savaşçı kimliği ile takımına faydalı olan bir uzun. Ancak halen pozisyon bilgisi ve tecrübe eksikliği nedeniyle erken faul problemine girebiliyor.

Karşıyaka’da Semih’in durumu halen netleşmedi ama tecrübeli uzun takımda kalsa bile gelecek yabancı uzun ile birlikte zorlu çift kulvar maratonunda 3. bir uzuna daha ihtiyaçları olacak ve Ege bu anlamda doğru seçim diyebiliriz.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.