Zenit, Rivers Hamlesini Bitirmek Üzere

Yeni sezonda koç Pascual yönetiminde kesenin ağzını açan ve iddialı bir kadro kurmak isteyen Zenit, tecrübeli bir isimle kanat rotasyonunu güçlendirmenin peşinde.

Bu sezon ortasında Zalgiris Kaunas‘a transfer olan ve halen formda olduğunu gösteren K.C. Rivers ile anlaşmak üzereler, pürüzler giderilince resmi açıklamanın gelmesi bekleniyor.

1.96 boyunda olan 32 yaşındaki solak şutör Zalgiris ile 18 Euroleague maçında ortalama 20.9 dakika süre alırken 9.3 sayı, %41.2 3sayı, 1.5 ribaund, 1.1 asist istatistikleri ile mücadele etmişti. 2012-18 yılları arasında Khimki, Real Madrid, Bayern Munich formaları giyen Rivers, 145 Euroleague maçında görev almış bir isim.

Gününde olduğu zaman yay gerisinden çok büyük bir tehdit olan Rivers, bu sezon zaman zaman aksayan ve gömülü savunmalara karşı üretmekte zorlanan Zenit hücumlarına yeni sezında güç katabilecek bir hamle. Dribbling üstünden kendi şutunu da yaratabilmesi ve tabiki tecrübesi ile koç Pascual’ın yeni rotasyonundaki önemli parçalardan biri olacaktır.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.