Tofaş, Çaylak Baldwin ile İlgileniyor

Yeni sezonun hazırlıklarına devam eden Tofaş, mütevazi bir bütçeyle yine potansiyelli ve iyi bir takım kurmanın peşinde.

Bu yolda ilgilendikleri isimlerden biri de bu sezon NCAA‘de Butler forması giymiş olan genç oyun kurucu Kamar Baldwin.

1.85 metre boyunda olan 22 yaşındaki Baldwin bu sezon 31 maçta ortalama 31.6 dakika süre alırken 16.2 sayı, %33.1 3sayı, 4.6 ribaund, 3.3 asist, 1.1 top çalma istatistikleri ile mücadele etmişti.

Birleşik Amerikalı solak oyuncunun artılarını saymaya başlarken bir çok guardın aksine savunması gündeme geliyor. Bu sezon NCAA’de boy gösteren guardlar arasında savunma konusundaki elit listeye girebilir. Pozisyonuna göre güçlü olan fiziği ve atletizmi sayesinde hem perdelere kolay kolay takılmıyor hem de yatay çabukluğu sayesinde kendi gibi atik guardlarında da karşısında kalabiliyor. Zaten savunma konusundaki eksileri de yok denebilecek kadar az. Hücumda ise çabukluğu, deliciliği ve açık alandaki fırsatları iyi değerlendirmesi sayesinde skor üretiminde sorun yaşamıyor, hatta dişine göre rakipleri yakaladığı zaman alçak posttan sırtı dönük bile skor üretebiliyor. Ancak dış şutları hatta orta mesafe şutları bile istikrarlı değil, bu da onu bir adım boşluk bırakılarak savunulacak guardlar arasına koyuyor. Ayrıca pasör özellikleri de bir oyun kurucu seviyesinde değil. Özetle 1-2 numara arasında kalmış, combo guard niteliğinde bir isim Baldwin. Koç Ene’nin onunla özel olarak ilgilenerek oyun kurucu özelliklerini geliştirmesi gerekecek. Potansiyelli, savunmadaki enerjisi ve savaşçı kimliği ile takıma değer katabilecek, hücumda da deliciliği sayesinde yanındaki ceza şutörlerini devreye sokabilecek bir guard özetle.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.