Bayern Munich, Baldwin ile Anlaşmaya Yakın

Koç Trinchieri ile anlaşması beklenen ve yeni sezonun yapılanmasına başlayan Bayern Munich‘in guard rotasyonuna katmak istediği ismi belirlemiş durumda.

Alman ekibinin gündeminde olan isim ise Olympiakos ile yollarını ayıran Wade Baldwin.

1.91 metre boyunda olan 24 yaşındaki genç guard, ilk kez çıktığı Euroleague sahnesinde 24 maçta ortalama 16.3 dakika süre alırken 5.5 sayı, %26.7 3sayı, 1.8 ribaund, 1.8 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Baldwin, güçlü fiziği, atletizmi ve deliciliği ile aslında çok iyi bir kumaşa sahip. Ancak dış şutlardaki istikrarsızlığı ve bir oyun kurucudan çok bitirici olarak daha faydalı olması onun Olympiakos’daki rolünün bir türlü netleşememesine neden oldu. Saha görüşü ve pas yetenekleri konusunda ise Bayern onun için çok iyi bir okul olacaktır tartışmasız. Özellikle uzun kolları ve atletizmi ile Euroleague seviyesinde tecrübe kazandıkça çok değerli bir savunma silahı olacağını düşünüyorum. Koç Trinchieri’nin elinde daha fazla sorumluluk ve dakika alarak bu yönlerini de geliştirip Euroleague sahnesinde iyi bir combo guard olabileceğini düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.