Barcelona’yı Son Topta Deviren Baskonia Şampiyon Oldu!

İspanya Liga Endesa‘da 2019-20 şampiyonu Kirolbet Baskonia oldu!

Pandemi nedeniyle verilen ara sonrası Valencia’da düzenlenen turnuvanın finalinde güçlü rakibi Barcelona‘yı son topta 67-69’luk skorla geçen Baskonia, 2010 yılından sonra ilk şampiyonluğuna ulaşmış oldu.

CSKA’ya transfer olan Shengelia ile Milano’ya transfer olan Shields’ın performansı, sakatlıktan dönerek pandemi arasını çok iyi geçiren Vildoza ki onun da CSKA’ya transferi söz konusu Baskonia’nın alkışlanacak isimleri arasında yer alıyor. Ayrıca takımı finale getiren isimlerden olan takımın iki solağı Dragic ve Polonara’yı x-faktörler olarak kutlamak lazım. Tabi en büyük alkışı hakeden de sezona Beşiktaş’ta başlayıp sonrasında Baskonia’ya gelerek özel bir hikaye yazan, pandemiden sonra da takımını çok iyi hazırlayan Karadağlı koç Ivanovic’e. Güzel ve özel bir hikaye yazdı Baskonia ve 10 yıldır özlemini duydukları şampiyonluğa hak ederek ulaştılar.

İşte Polonara’nın asistiyle MVP Vildoza’nın şampiyonluğu getiren asisti:

1.çeyrek: 16-17
2.çeyrek: 39-33
3.çeyrek: 51-51
4.çeyrek: 67-69

Baskonia’da maçı kazandıran basketin de sahibi olan Luca Vildoza 17 sayı, 4 ribaund, 2 asist ile MVP seçilirken, Tornike Shengelia 14 sayı, 4 ribaund, 2 asist ve Ilimane Diop 10 sayı, 7 ribaund ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular.

Barcelona’da ise Thomas Heurtel 21 sayı, 4 ribaund, 5 asist ve Cory Higgins 14 sayı, 3 ribaund ile direnen isimler oldular.

Resim

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.