Galatasaray’da Genel Menajer Yalçınkaya’nın Görevine Son Verildi

Galatasaray kulübünde basketbol şubesindeki değişim sürüyor.

Basketboldan sorumlu yöneticilerin istifalarının ardından Galatasaray Doğa Sigorta‘nın genel menajeri Ömer Yalçınkaya da görevinden alındı.

Taraftalardan yoğun şekilde gelen istifa taleplerine daha fazla kayıtsız kalamayan yönetimin, bu kararı aldığı söyleniyor. Yalçınkaya son dönemde kadın takımındaki Işıl Alben ve Tilbe Şenyürek’in ayrılmaları artı erkek takımının koçu Ertuğrul Erdoğan ile halen sözleşme imzalanmaması konusunda çok eleştirilmişti.

Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta Ömer Cansever, Mahmut Recevik ve Erol Özmandıracı görevi bırakmış, Galatasaray’da basketbol şubesine Dorukhan Acar, İlber Aydemir ve Oytun Özer atanmıştı. Yalçınkaya’nın görevine son verilmesi kararını yeni yöneticiler verdi.

Geçtiğimiz günlerde basketboldan sorumlu yönetim kurulu üyesi görevinden istifa eden Erol Özmandıracı da bu ayrılıkları eleştirmiş ve Yalçınkaya hakkında sert bir açıklama yapmıştı:

Buradaki hedefimiz ve görevimiz, Ömer Cansever ve Mahmut Recevik ile beraber, başkanımızın yanında ona bu zor günlerde destek olmaktır. Başkanımızın misyonunda ilerlemek tek amaçtır. Başkanımız ve Galatasaray başkanlık makamına yapılan bir yanlış olduğunu düşünüyoruz. Makama zarar verilmesini istemiyoruz. Yusuf Günay kardeşimiz maalesef kişisel amaçlarını ön plana koymuştur ve Galatasaray‘ımızın sportif başarısını arka plana atmış olduğuna inanıyoruz. Kaan Kançal ise iyi niyeti tartışılmaz olsa da maalesef sadece ticari başarı ve bütçe odaklı yaklaşmaktadır.

Güven azalıyor. Bria Hartley transferi bitmek üzere idi. Tilbe de öyle. Işıl tamamen Ömer Yalçınkaya’ya tepkisini ortaya koymak için aniden BOTAŞ ile imzaladı. Ömer Yalçınkaya, Yusuf Günay tarafından destekleniyor. Bunun sebebini anlayan bir basket sever yok. Ne Galatasaray’da ne de genel olarak. Biz Galatasaray basketbolunun dinamiklerini anlattık. Maddi manevi tüm sorumluluğu almak istedik. Işıl, Tilbe ve 5 oyuncunun kadın takımında imzasını istedik. Efe ve Ertuğrul hocalar ile kontrat imzası istedik. Ömer’in ayrılmasını ve şubenin altyapıdan başlayarak yeniden yapılanmasını istedik. Ancak kendisi ile görüşmeler Ömer Yalçınkaya noktasında tıkandı.

Erol Özmandıracı

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.