NBA Yönetimi, 2020-21 Sezonu Transfer Dönemi Tarihini Açıkladı (Anadolu Efes’e Müjdeli Haber!)

Pandemi nedeniyle askıya alınan 2019-20 sezonuna 31 Temmuz’da devam edilmesine karar veren NBA yönetimi, ESPN’in haberine göre 2020 NBA Draft’ı ve transfer döneminin de yeni tarihini belirledi.

2020 NBA Draft’ı 16 Ekim’de düzenlenecek ve erken başvuruda bulunan oyuncular isterlerse 17 Ağustos tarihine kadar drafttan çekilme hakkına sahip olacaklar.

Serbest oyuncu pazarı yani transfer dönemi ise draftın hemen arkasından 18 Ekim’de başlayacak. Takımlar ve oyuncular 4 günlük görüşme sürecinin ardından yaptıkları anlaşmaları 23 Ekim itibariyle resmi olarak açıklamaya başlayacaklar.

Bu yeni açıklanan tarihle beraber Avrupa’daki takımlarla kontratı bulunan oyuncuların NBA hayalleri de rafa kalkmış oldu. Çünkü oyuncuların mevcut kontratlarındaki NBA çıkış opsiyonları Temmuz ayı içerisinde sona eriyor.

Bu oyunculardan ikisi de Anadolu Efes’in yıldızları Shane Larkin ile Vasilije Micic. Böylece artık iki oyuncunun da NBA’e gidebilmesi için Anadolu Efes‘den izin alması gerekiyor, çünkü sözleşmeleri gereği NBA çıkış opsiyonları Temmuz ayında sona eriyor.

Diğer taraftan NBA finallerindeki 7. maça ihtiyaç duyulursa 13 Ekim’de oynanması planlanıyor.

Bu açıklamalara ek olarak NBA yönetimi, sağlık sebepleri nedeniyle ya da tercihen turnuvada oynamayan oyuncuların yerlerine takımların yeni normal sezonun son günü olan 14 Ağustos’a kadar kadrolarına takviye yapmalarına izin verileceğini belirtti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.