FLAŞ: CSKA Moskova’nın Gündeminde Fredette Var

Her ne kadar bütçe küçülmesine gideceği söylense de CSKA Moskova aksine önemli hamlelere imza atmaya devam ediyor. James ile kontrat yenileyen ve Milutinov’u kadrosuna katan Rus ekibi, şimdi de guard rotasyonuna önemli bir hamle yapmaya hazırlanıyor.

Yeni sezon yapılanmasında ciddi bir bütçe düşüşü yaşayacak olan Panathinaikos‘da skorer guard Jimmer Fredette ile de yolların ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Yıldız skorerin adı daha önce Barcelona, Real Madrid ve Fenerbahçe Beko ile de anılmış ama somut bir gelişme olmamıştı.

1.87 metre boyunda olan 31 yaşındaki Fredette sezon askıya alınana kadar Euroleague sahnesinde 27 maçta ortalama 21 dakika süre alırken 12.9 sayı, %41.7 3sayı, 2.1 ribaund, 1.8 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Fredette’nin özel bir skorer olduğu tartışılmaz. Ancak Panathinaikos gibi yüksek tempoda oynayan, Calathes gibi özel bir oyun kurucusu olan bir takımda olmasının avantajlarını iyi kullanamadı, çok iyi bir sezon geçirmediğini söyleyebiliriz. Buna rağmen potansiyeli halen Avrupa basketbolundaki en değerli hücum silahlarından biri.

James liderliğinde yüksek tempoda oynamayı seven ve bu sezon Baker ile Strelnieks’den beklediği dış şut katkısını alamayan CSKA için doğru bir hamle olacağını düşünüyorum, özellikle hücumda sınıf atlatacağı kesin.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.