RESMİ: Peristeri Skorer Guardı ile Tekrar Anlaştı

Yeni sezonda da Yunanistan’ı FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde temsil etmeye devam edecek olan Peristeri, kadrosundaki önemli isimlerden biriyle kontrat yeniledi.

Birleşik Amerikalı skorer guard Steven Gray yeni sezonda da Yunan ekibinin formasını giymeye devam edecek, böylece kulüpteki 3.sezonuna başlayacak.

1.96 metre boyunda olan 31 yaşındaki Gray, Yunanistan Ligi’nde 20 maçta ortalama 26.2 dakika süre alırken 12.8 sayı, %43.0 3sayı, 2.9 ribaund, 2.9 asist ve Şampiyonlar Ligi’nde ise 16 maçta ortalama 27.4 dakika süre alırken 11.9 sayı, %33.0 3sayı, 2.4 ribaund, 2.4 aist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Gray, bu sezon Şampiyonlar Ligi’ndeki en saf şutörlerinden biriydi. Hem dribbling üstü hem de ceza üçlüklerinde önemli bir silah. Ayrıca penetrelerle de skor üretebilmesi ve pozisyonuna göre fiziksel avantajları bulunması onu hücumda değerli bir parça yapıyor. Fiziksel artılarını 2 numara savunmasında da kullanan Gray, bencil olmayan ve gerektiğinde takım arkadaşlarını da besleyen iyi bir takım oyuncusu. Kaliteli karakteri ile de her takımın kadrosunda görmek isteyeceği bir isim. Peristeri onu yeni sezon yapılanmasında kadroda tutarak başarılı bir işe imza attı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.