Brescia, Sezona Bandırma’da Başlayan Şutör ile İlgileniyor

Yeni sezonda 7DAYS EuroCup‘da mücadele etmesi beklenen Brescia, guard rotasyonunu sezona Teksüt Bandırma‘da başlayan bir isimle güçlendirmek istiyor.

İtalya Lega Basket Serie A ekiplerinden Brescia, sezona temsilcimizde başlayan ancak sonrasında ekonomik sebeplerle yolların ayrıldığı Tyler Kalinoski ile ilgileniyor.

1.93 metre boyunda olan 27 yaşındaki Birleşik Amerikalı guard, BSL sahnesinde 20 maçta ortalama 27.0 dakika süre alırken 10.7 sayı, %42.4 3sayı, 3.5 ribaund, 3.2 asist ve Şampiyonlar Ligi’nde ise 14 maçta ortalama 29.6 dakika sahne alırken 12.6 sayı, %36.5 3sayı, 4.1 ribaund, 4.4 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Kalinoski çok iyi bir şutör olmasının yanı sıra değerli de bir görev adamı. Bandırma’dan ayrılmadan önce oyunun her alanına katkı verdiği gibi soğukkanlılığı ve tecrübesi ile takıma da liderlik eden bir isimdi. EuroCup sahnesinde de bu özellikleri ile faydalı bir oyuncu olacağından şüphem yok. Hatta eğer Brescia ile anlaşırsa, yeni sezonda Avrupa kupalarında mücadele edecek tüm takımlarımız (Euroleague hariç) adına da KAÇAN BALIK olduğunu düşünüyorum…

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.