Bilbao, Zyskowski ile İlgileniyor

Yeni sezonda İspanya Liga Endesa‘yı FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde temsil edecek ekiplerden biri olan Bilbao, kanat rotasyonunu güçlendirmek için Polonyalı oyuncu ile ilgileniyor.

Hali hazırda Almanya easyCredit BBL final turnuvasında Rasta Vechta forması ile mücadele eden Jaroslaw Zyskowski‘yi kadrolarına katmak istiyorlar. Bizim takımlarımızın (Euroleague temsilcilerimiz hariç) da yakından takip etmesi ve mümkünse kadrolarına katmaları gereken isimlerden biri. Bilbao kaparsa KAÇAN BALIK olur…

Polonya milli takımının da bir üyesi olan 2.03 metre boyunda olan 28 yaşındaki kısa forvet, sezonu Stelmet Gora ile 22 maçta 15.7 sayı, %46.8 3sayı, 3.5 ribaund, 1.6 asist istatistikleri ile tamamlamıştı. Vechta forması ile BBL final turnuvasında ise çıktığı 2 maçta ortalama 33.0 dakika süre alırken 18.0 sayı, %57.1 3sayı, 5.5 ribaund, 1.5 asist gibi etkileyici istatistiklere imza atmıştı.

Tam bir görev adamı olan Zyskowski, aslında yüksek potansiyelli de bir hücum silahı. Penetre sonrası bulduğu yüzdeli orta mesafeler, ceza üçlükleri ve penetreler sonrası aldığı fiziksel temasa rağmen yaptığı dengeli bitirişlerle takımına skor katkısı verebilen bir isim. 3 numarada görev almasına rağmen ribaundlara da iyi katkı veren bir forvet.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.