Zenit, Papapetrou ile İlgileniyor

Yeni sezonda tekrar Turkish Airlines Euroleaue sahnesinde mücadele edecek olan Zenit, kadrosunu güçlendirmek için çalışmalara başlıyor.

BasketInside’da yer alan habere göre; küçülmeye gidecek olan Panathinaikos‘dan ayrılması gündemde olan Yunan forvet Ioannis Papapetrou için kesenin ağzını açması bekleniyor Rus ekibinin.

Bir dönem Olimpia Milano da Yunan forvet ile ilgileniyordu ligler ilk askıya alındığında.

2.04 metre boyunda olan 26 yaşındaki Yunan forvet, bu sezon askıya alınana kadar Yunanistan Ligi’nde 18 maçta ortalama 9.7 sayı, 3.1 ribaund, 2.1 asist ve Euroleague’de ise 27 maçta 10.9 sayı, 4.1 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti.

Koç Pascual ile daha önce Panathinaikos çatısı altında birlikte çalışmış olan Papapetrou’nun ne kadar faydalı ve önemli bir oyuncu olduğunu anlatmaya gerek yok. Özellikle bu sezon hücum potansiyelini de arttıran Yunan forvet, dış şutlarını daha istikrarlı hale getirdiği gibi artık sorumluluk alıp birebirlerler de skor üretmeye başladı. Zenit’de daha fazla sorumluluk alacağını ve güçlü fiziği artı atletizmi ile hem savunmada hem de hücumda takımın en güvendiği isimlerden biri olacağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.