Sassari, Pierre’in Alternatifini Belirledi

İtalya Lega Basket Serie A‘nın yükselen yıldızı diye nitelendirebileceğimiz Sassari de yeni sezon için kadro yapılanmasına başladı.

Takımın tecrübeli ve başarılı forveti Pierre’in ayrılması bekleniyor. Koç Pozzecco’nun isteği doğrultusunda belirledikleri alternatif ise Cantu forması ile izlediğimiz Jason Burnell.

2.01 metre boyunda olan 22 yaşındaki genç forvet bu sezon Serie A’da 20 maçta ortalama 26.9 dakika süre alırken 11.7 sayı, %34.1 3sayı, 5.2 ribaund, 1.5 asist, 1.1 top çalma istatistikleri ile mücadele etmiş, çaylak sezonunu da gayet iyi geçirmişti.

Burnell, atletizmi, enerjisi ve ribaundlardaki savaşçı kimliği ile tam bir takım oyuncusu görüntüsü verdi bu sezon. Boyalı alanda güçlü fiziği ile etkin olduğu gibi dış şut tehditi de mevcut. Ayrıca koşan bir uzun olması ile birlikte Sassari’nin sistemine de adapte olmakta sorun yaşamayacaktır. Pierre’in tecrübesini ve alçak posttaki etkinliğini arayabilir Sassari ama Burnell kaliteli kumaşı ve enerjisi ile bu açığı kapatabilecek seviyede.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.