Virtus Bologna ile Olympiakos Aynı İsim ile İlgileniyorlar

Yeni sezonda guard rotasyonunu güçlendirmek isteyen 2 ekip, 7DAYS EuroCup‘ın şampiyonluk adaylarından Virtus Bologna ve Turkish Airlines Euroleague‘in kurucularından Olympiakos, aynı isim ile ilgileniyor.

Daha önce ülkemizde Tofaş, İstanbul BBSK ve Gaziantep takımlarında da forma giymiş olan Marcus Denmon, BasketInside’ın haberine göre hem Bologna hem de Olympiakos’un gündeminde.

1.91 metre boyunda olan 30 yaşındaki Denmon, son olarak Çin’de Zhejiang takımında forma giymiş, 30 maçta ortalama 28.4 sayı, %41.8 3sayı, 5.1 ribaund, 6.5 asist, 1.8 top çalma istatistikleri ile katkı vermişti.

2017-18 sezonunda Panathinaikos forması ile Euroleague sahnesinde 27 maçta 5.8 sayı, 1.1 asist istatistikleri ile mücadele etmiş beklentileri karşılayamamıştı. Dolayısıyla Çin Ligi gibi savunmaların çok yumuşak olduğu ve kalitenin düşük olduğu bir ligde oynadıktan sonra Euroleague için hazır olacağını, daha iyi oynayacağını söylemek güç. Özellikle işin savunma tarafında sorunlar yaşayan Denmon, Olympiakos’da pek de beklentileri karşılayabilecek seviyede değil. Bunun dışında Bologna’da ise koç Djordjevic’in sisteminde birebirleri, etkili dış şutları ve tecrübesi ile katkı verebilecek, verimli olabilecek bir isim.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.