ÖZEL: Fenerbahçe’den Ayrılması Gündemde Olan De Colo’nun Talipleri Belli Oluyor!

Fenerbahçe futbol takımında büyüyerek devam eden finansal sorunlara bir de pandemi etkisi eklenince bu durumun basketbol takımına da negatif olarak yansıması kaçınılmaz durumda.

Fenerbahçe Beko‘nun bütçede yüzde 50-60 küçülmeye gitmesi ve yönetimin önümüzdeki sezonki kazançları için bu oranda oyunculardan bir düşüş yapmaları konusunda istekte bulunacağı gelen haberler arasında.

Bu noktada takıma sezon başında katılan ve yıllık 2.6 milyon dolarlık kazancıyla bu alanda Avrupa’da 4. sırada yer alan Nando De Colo‘nun bu tarz bir indirimi kabul etmeyeceği, takımdan ayrılabileceği söyleniyor. Fransız yıldızın hali hazırda 2022 yazına kadar kontratı devam ediyor.

Tecrübeli guard ile yakından ilgilenen iki takım ise Asvel ve Valencia. Bu takımların yaklaşık 1.5 milyon dolar değerinde bir teklifle Fransız guardın kapısını çalabileceği gelen haberler arasında. Kuşkusuz iki takıma da sınıf atlatabilecek bir oyuncu. Çünkü Fenerbahçe’nin aksine bu iki takımda da CSKA’da olduğu gibi özgür bir basketbol oynayabilecek.

Tabi De Colo’nun durumu da takımdaki bir çok yıldızın durumu ile aynı; öncelik koç Obradovic’in takımda kalıp kalmayacağı, tüm oyuncular bunu bekliyorlar. 15 Haziran’a kadar tecrübeli koçun kararını vereceği gelen haberler arasında.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.