2020 NBA Draftları İçin İlk Katılımcı Listesi Yayınlandı

2020 NBA Draft‘ı için ilk katılımcı listesi açıklandı.

Draftta 163’ü NCAA‘den, 42’si dünya genelinden olmak üzere 205 oyuncu yer alacak.

Ülkemizi ise Georgetown‘dan Ömer Faruk Yurtseven, MZT Skopje‘den Ragıp Berke Atar, Teksüt Bandırma‘dan Şehmus Hazer ve Anadolu Efes‘den Yiğitcan Saybir temsil edecekler.

NBAdraft.net sitesinin yaptığı draft analizine göre Golden State Warriors’ın Anthony Edwards’ı ilk sıradan, Cleveland Cavaliers’ın Obi Toppin’i 2. sıradan ve Minnesota Timberwolves’un 3.sıradan LaMelo Ball’u seçmesi bekleniyor.

Aynı site Avrupa’dan en yüksek sırada seçilecek ismi ise Deni Avdija olarak belirlemiş durumda. Maccabi Tel Aviv’in genç yıldızının 5.sırada Detroit Pistons tarafından seçilmesini bekliyorlar. Temsilcilerimizinde Ömer Faruk Yurtseven’in ise 49.sırada Philadelphia 76ers tarafından seçilip Furkan Korkmaz’ın arkadaşı olacağı olasılığını ön plana çıkarmış durumdalar. Diğer temsilcilerimiz Berke, Şehmus ve Yiğitcan’a ise şans tanınmamış, seçilmeyecekleri ömgörülmüş.

NCAA’den katılacak oyuncular:

Precious Achiuwa-Memphis
Milan Acquaah-California Baptist
Jordyn Adams-Austin Peay
Abdul Ado-Mississippi State
Ty-Shon Alexander-Creighton
Timmy Allen-Utah
Derrick Alston Jr.-Boise State
Cole Anthony-North Carolina
Joel Ayayi-Gonzaga
Brendan Bailey-Marquette
Saddiq Bey-Villanova
Tyler Bey-Colorado
Jermaine Bishop-Norfolk State
Jomaru Brown-Eastern Kentucky
Marcus Burk-IUPUI
Dachon Burke Jr.-Nebraska
Jordan Burns-Colgate
Jared Butler-Baylor
Manny Camper-Siena
Vernon Carey Jr.-Duke
Marcus Carr-Minnesota
Tamenang Choh-Brown
Kofi Cockburn-Illinois
David Collins-South Florida
Zach Cooks-NJIT
Jalen Crutcher-Dayton
Ryan Daly-St. Joseph’s
Nate Darling-Delaware
Darius Days-LSU
Dexter Dennis-Wichita State
Lamine Diane-CSUN
Ayo Dosunmu-Illinois
Devon Dotson-Kansas
Nojel Eastern-Purdue
Anthony Edwards-Georgia
CJ Elleby-Washington State
Mason FaulknerWestern Carolina
LJ Figueroa-St. John’s
Malik Fitts-St. Mary’s
Malachi Flynn-San Diego State
Blake Francis-Richmond
Hasahn French-St. Louis
DJ Funderburk-NC State
Both Gach-Utah
Alonzo Gaffney-Ohio State
Luka Garza-Iowa
Jacob Gilyard-Richmond
Grant Golden-Richmond
Jordan Goodwin-St. Louis
Tony Goodwin II-Redemption Academy
Jayvon Graves-Buffalo
AJ Green-Northern Iowa
Darin Green Jr.-UCF
Josh Green-Arizona
Ashton Hagans-Kentucky
Tyrese Haliburton-Iowa State
Josh Hall-Moravian Prep
Rayshaun Hammonds-Georgia
Jalen Harris-Nevada
Niven Hart-Fresno State
Aaron Henry-Michigan State
Jalen Hill-UCLA
Nate Hinton-Houston
Jay Huff-Virginia
Elijah Hughes-Syracuse
Feron Hunt-SMU
Chance Hunter-Long Beach State
DeJon Jarreau-Houston
Damien Jefferson-Creighton
Isaiah Joe-Arkansas
Dakari Johnson-Cape Fear CC
Jalen Johnson-Louisiana
Andre Jones-Nicholls State
C.J. Jones-MTSU
Herbert Jones-Alabama
Mason Jones-Arkansas
Tre Jones-Duke
Corey KispertGonzaga
Kameron LangleyNC A&T
AJ Lawson-South Carolina
Saben Lee-Vanderbilt
Kira Lewis Jr.-Alabama
Matt Lewis-James Madison
Isaiah Livers-Michigan
Denzel Mahoney-Creighton
Makur Maker-Pacific Academy
Sandro Mamukelashvili-Seton Hall
Tre Mann-Florida
Nico Mannion-Arizona
Naji Marshall-Xavier
Kenyon Martin Jr.-IMG Academy
Remy Martin-Arizona State
Tyrese Maxey-Kentucky
Mac McClung-Georgetown
Jaden McDaniels-Washington
Isiaha Mike-SMU
Isaiah Miller-UNCG
Matt Mitchell-San Diego State
EJ Montgomery-Kentucky
Andrew Nembhard-Florida
Aaron Nesmith-Vanderbilt
Zeke Nnaji-Arizona
Obadiah Noel-Massachusetts-Lowell
Jordan Nwora-Louisville
Onyeka Okongwu-USC
Isaac Okoro-Auburn
Elijah Olaniyi-Stony Brook
Daniel Oturu-Minnesota
Reggie Perry-Mississippi State
Filip Petrusev-Gonzaga
John Petty Jr.-Alabama
Nate Pierre-Louis-Temple
Xavier Pinson-Missouri
Yves Pons-Tennessee
Immanuel Quickley-Kentucky
Darius Quisenberry-Youngstown State
Jahmi’us Ramsey-Texas Tech
Paul Reed Jr.-DePaul
Nick Richards-Kentucky
Colbey Ross-Pepperdine
Fatts Russell-Rhode Island
Joe Saterfield-Ranger CC
Jayden Scrubb-John A. Logan College
Aamir Simms-Clemson
Ja’Vonte Smart-LSU
Chris Smith-UCLA
Collin Smith-UCF
Jalen Smith-Maryland
Justin Smith-Indiana
Mitchell Smith-Missouri
Stef Smith-Vermont
Ben Stanley-Hampton
Cassius Stanley-Duke
Isaiah Stewart-Washington
Parker Stewart-UT-Martin
Terry Taylor-Austin Peay
MaCio Teague-Baylor
Tyrell Terry-Stanford
Justin Thomas-Morehead State
Ethan Thompson-Oregon State
Xavier Tillman Sr.-Michigan State
Jeremiah Tilmon-Missouri
Obi Toppin-Dayton
Jordan Tucker-Butler
Devin Vassell-Florida State
Alonzo Verge Jr.-Arizona State
Chris Vogt-Cincinnati
CJ Walker-Ohio State
Trendon WatfordLSU
Ibi Watson-Dayton
Nick Weatherspoon-Mississippi State
Kaleb Wesson-Ohio State
Jarrod West-Marshall
Romello White-Arizona State
Kahlil Whitney-Kentucky
DeAndre Williams-Evansville
Emmitt Williams-LSU
Keith Williams-Cincinnati
Patrick Williams-Florida State
James Wiseman-Memphis
Robert Woodard II-Mississippi State
McKinley Wright IV-Colorado
Ömer Faruk Yurtseven-Georgetown (TÜRKİYE)

Dünya genelinden yer alacak oyuncular:

Berke Atar (TÜRKİYE)
Deni Avdija-Maccabi Tel Aviv
Brancou Badio-Barcelona
Darko Bajo-Split
Philippe Bayehe-Roseto
Marek Blazevic-Rytas
Adrian Bogucki-Radom
Leandro Bolmaro-Barcelona
Vinicius Da Silva-Prat
Henri Drell-Pesaro
Imru Duke-Zentro Basket
Michele EbelingKleb-Ferrara
Paul Eboua-Pesaro
Osas Ehigiator-Fuenlabrada
Joel Ekamba-Limoges
Selim Fofana-Neuchatel
Miguel Gonzalez-Baskonia
Killian Hayes-Ratiopharm Ulm
Şehmus Hazer (TÜRKİYE)
Rokas Jokubaitis-Zalgiris
Georgios Kalaitzakis-Nevezis
Vit Krejci-Zaragoza
Arturs Kurucs-VEF Riga
Dut Mabor-Roseto
Yam Madar-Hapoel Tel Aviv
Theo Maledon-ASVEL
Karim Mane-Vanier
Sergi Martinez-Barcelona
Nikola Miskovic-Mega Bemax
Aristide Mouaha-Roseto
Caio Pacheco-Bahia Basket
Joel Parra-Joventut
Aleksej Pokusevski-Olympiacos
Sander Raieste-Kalev/Cramo
Nikolaos Rogkavopoulos-AEK
Yiğitcan Saybir (TÜRKİYE)
Njegos Sikiras-Fuenlabrada
Marko Simonovic-Mega Bemax
Mouhamed Thiam-Nanterre
Uros Trifunovic-Partizan
Arnas Velicka-Prienai
Andrii Voinalovych-Khimik

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.