Karşıyaka, Eksik Galatasaray’a Sinan Erdem’de İlk Mağlubiyetini Tattırdı

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi 23.haftada tüm maçlar gibi corona önlemi nedeniyle taraftaralara kapalı oynanan maçta Pınar Karşıyaka konuk olduğu eksik Galatasaray Doğa Sigorta’yı 74-79’luk skorla yenmeyi başardı.

Bu sonuçla Galatasaray, bu sezon BSL sahnesinde ilk kez Sinan Erdem’de mağlubiyetle tanışmış oldu. Karşıyaka, 2.sıradaki Anadolu Efes’den 2 maç fazlasıyla 20-3 oldu ve liderlik koltuğuna oturdu. Sarı kırmızılılar ise 16-7 ile 4.sıradaki yerlerini şimdilik korudular.

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Karşıyaka’da DJ Kennedy 16 sayı, 13 ribaund, 2 top çalma ile double-double yaparken, Jordan Morgan 16 sayı, 6 ribaund, 2 top çalma ve Aamath M’baye 12 sayı, 2 ribaund, 4 asist ile galibiyetin mimarları oldular.

Harrison’dan hasta olduğu için (normal grip) ve Webster’dan da kendi isteğiyle oynamadığı için faydalanamayan, sadece 3 yabancı ile oynayan Galatasaray cephesinde ise Yiğit Arslan 22 sayı, 3 ribaund, Can Korkmaz 13 sayı, 3 ribaund, 2 asist ve Zach Auguste ile Alex Poythress 11’er sayıyla direnen isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.