Sarıca: “Yaratıcı Oyuncu Eksiliği Sıkıntı Oldu.”

FIBA EuroBasket 2021 elemelerine kötü bir başlangıç yaparak Ankara’da Hollanda’ya yenilen A Milli Takım’ımızın koç Ufuk Sarıca karşılaşmanın ardından değerlendirmelerde bulundu.

“Bugünkü oyunumuzu kazanmaya yeterli değildi. Tüm maç yakın geçti. Ama son 5 dakikayı oynamayı beceremedik. Hücumdaki yaratıcı oyuncudaki eksikliğimiz bizi sıkıntıya soktu. Skorer olarak takımlarında az süre alan oyunculardan oluşan bir takımdık ve zorlu maçlar olacağını da daha önceki konuşmalarımda söylemiştim. Buğrahan ve Sertaç’ın eksikliği bizi bu anlamda zorlandı. Kaptanımız Semih Erden yorulana kadar içeride elinden geleni yaptı. Aynı şekilde Melih Mahmutoğlu da şutlarıyla bize yardımcı oldu ama tek kalması işlerimizi zorlaştırdı. Hollanda atletizmi bizden daha yüksek bir takım ve kazanmayı da hakkettiler. Kendilerini tebrik ediyorum. Bunu telafi edebilecek bir grupta olduğumuzu düşünüyorum.

Şimdi bir an önce kendimizi gelip, ayağa kalkarak çalışmalara başlayacağız. Pazartesi günü deplasmanda oynayacağımız İsveç maçını kazanmamız gerekiyor. Önümüzde hazırlanmamız için iki günümüz var. Eğer Pazartesi günü kazanırsak bugünü telafi etmiş olacağız.”

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.