Güncel Haberler

Asvel Güle Oynaya Finale Çıktı

Paris’te düzenlenen Fransa Liderler Kupası yarı final maçında Asvel Villeurbanne, rakibi Metropolitan Levallois‘yı 88-59’luk skorla beklenenden de rahat bir şekilde geçerek adını finale yazdırdı.

1.çeyrek: 27-18
2.çeyrek: 54-37
3.çeyrek: 75-45
4.çeyrek: 88-59

Asvel’de Ismael Bako 15 sayı, 6 ribaund ile en skorer isim olurken, David Lighty 12 sayı, 2 ribaund, 4 asist ve Charles Kahudi 11 sayı, 2 ribaund ile galibiyetin mimarları oldular.

Levallois cephesinde ise Vitalis Chikoko 14 sayı, 4 ribaund ve Rob Gray 11 sayı ile çift haneli skor üretebilen yegane isimler olmuştu.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Bourg, Monaco’yu Kupa Dışında Bıraktı!

Saint-Etienne’in ev sahipliğinde düzenlenen Fransa Liderler Kupası çeyrek final maçında Bourg, güçlü rakibi AS Monaco‘yu 92-102’lik skorla eleyerek kupa dışında bıraktı! Bu sonuçla Bourg yarı finalde Dijon ile eşleşmiş oldu. Bourg’da James Palmer 18 sayı, 4 ribaund, 3 asist ile yıldızlaşırken, Frantz Massenat 14 sayı, 2 ribaund, 3 asist, Jordan Floyd 15 sayı, 2 ribaund, 5 asist ve Hugo Benitez 11 sayı, 2 ribaund, 2 asist ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular. Monaco cephesinde ise Mike James 26 sayı, 4 ribaund, 6 asist ile maçın en skorer ismi olurken, Jordan Loyd 14 sayı, 4 ribaund, 3 asist, Elie Okobo 13 …