RESMİ: Baskonia Kanadalı Şutör ile Yollarını Ayırdı

Dizindeki sakatlığı bir türlü atlatamayan ve son haftalarda mental bir düşüş yaşayan, özellikle Real Madrid maçında son saniyede yağtığı “aptalca” hatayla taraftarların yoğun tepkisini gören Nik Stauskas ile Kirolbet Baskonia anlaşarak yolları ayırdılar.

Baskonia Kanadalı şutör ile anlaşarak kontratından sezon sona ermeden çıkma kararı aldı. 26 yaşındaki Stauskas Euroleague 23.hafta mücadelesinde Real Madrid karşısında takımına maçı kaybettiren basit hatadan sonra mental bir düşüş yaşadı ve 1 haftadır forma giymiyordu.

Kişisel Instagram hesabından yaptığı açıklamada kararı almanın zor olduğunu ancak sezon başından beri dizindeki sakatlığın onu çok zorladığını, bunu çözmesi gerektiğini dile getirdi. Ayrıca kulüp doktorları, takım yetkilileri, menajeri ve ailesi ile görüşerek ortaklaşa bu karara vardıklarını, en kısa zamanda ameliyat olarak rehabilitasyon sürecine konsantre olacağını belirtti.

Euroleague’deki ilk sezonunda 22 maçta 9.0 sayı, 2.1 ribaund, 1.6 asist ve Endesa’da ise 7.2 sayı, 1.5 ribaund, 1.4 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.