RESMİ: Olympiakos Pota Altına Takviye Yaptı

Turkish Airlines Euroleague‘de beklentilerin altında kalan ve koç Bartzokas ile yeniden yapılanma sürecine giren Olympiakos‘da yolların ayrıldığı Willie Reed’in yerine beklenen hamle gerçekleşti.

Sezona bir diğer Yunan takımı Promitheas‘da başlayan Birleşik Amerikalı uzun Octavius Ellis 1.5 yıllık kontrat imzaladı Olympiakos ile.

2.08 boyunda olan 26 yaşındaki Ellis, 7DAYS EuroCup’da 10.8 sayı, 6.8 ribaund, 1.1 blok istatistikleri ile mücadele etmişti. Kariyerinde daha önce Enisey ve Mornar Bar formaları da giymişti.

Ellis atletik özellikleri, mobil bir uzun olması ve blok tehditi ile değerli bir yedek uzun olacaktır Euroleague sahnesinde. Hücum ribaundlarında da takıma önemli katkılar verebileceğini düşünüyorum ki son dönemde alçak post oyunlarını ve ikili oyunlar sonrası her iki eli ile de yaptığı yüksek yüzdeli bitirişlerle takımına çift haneli skor katkısı vermeye başlamıştı. Olympiakos’da da işin savunma, fiziksel mücadele ve ribaundlar konusunda benchten gelerek katkı vereceğini düşünüyorum. Reed’den daha istikrarlı bir performans gösterir.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.