CSKA Moskova Sant-Roos’u Listesine Aldı

Turkish Airlines Euroelague‘in son şampiyonu CSKA Moskova yıldız forvet Will Clybrun’ü sakatlığa kurban verdikten sonra arayışlara başlamıştı.

Başkan Vatutuin’in de daha önce açıkladığı gibi Clyburn gibi çok yönlü bir yıldızı bulmak pek mümkün değil ama CSKA, bu sezon AEK forması Şampiyonlar Ligi’nde başarılı işlere imza atan, yolu ülkemizden de geçmiş olan Howard Sant-Roos‘u listesine almış durumda.

Kubalı forvet Yunan ekibi ile ikinci sezonunu geçiriyor ve geçen yaz kontratını 2021 yazına kadar uzattı kulübü ile.

2.01 boyunda olan 28 yaşındaki tecrübeli oyuncu bu sezon şimdiye kadar 13.8 sayı, 6.6 ribaund, 4.4 asist, 2.0 top çalma istatistikleri ile mücadele etti BCL’de. Sant-Roos belki işin hücum tarafında Clyburn gibi ekili bir silah değil ama çok yönlülük, atletizm ve savunma konusunda onun kadar faydalı olabilecek bir oyuncu. 4 numara olmasa da 1,2,3 numaraları birebirde rahatlıkla tutabilen, hücumda gerektiğinde organizasyona da destek verebilen, saha görüşü de iyi olan bir oyuncu. Euroleague seviyesinde bir yıldız olamayabilir Clyburn gibi ama CSKA’nın bu sezonki takım oyunana dayalı kollektif siteminde çok faydalı olacağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.