ING Türkiye Basketbol Süper Ligi Haftanın Panoraması ve Ödüller (11.Hafta)

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi‘nde 11.hafta maçları geride kaldı. Hem alt sıraları hem de zirvedeki takımları yakından ilgilendiren kritik mücadelelere sahne olan haftayı her zamanki gibi birlikte mercek altına alırken ödülleri de sahiplerine ulaştıralım. Herkese keyifli okumalar.

TOPLU SONUÇLAR:

HAFTANIN TAKIMI:

Geçtiğimiz Fenerbahçe Beko’yu yenerek ligin tek namağlup takımı olarak yoluna devam eden Pınar Karşıyaka, bu hafta sert bir kayaya çarptı. Koç Ene yönetimindeki Tofaş, Bursa’da konuk ettiği güçlü rakibini 94-88’lük skorla yenerek bu sezon ilk 4 yarışında ne kadar iddialı olduklarını tekrar gösterdiler. Her ne kadar hakemlerin tartışmalı ve kötü yönetimi dönem dönem maçın kalitesine gölge düşürmüş olsa da Tofaş’ın özellikle yerli oyunculardan aldığı verim ile galibiyete ulaşarak önemli bir başarıya imza attılar. Bir kez daha takım olgusunun altını ne kadar iyi doldurduğunu gösteren ve tüm oyunculardan pozitif katkı almayı başaran Tofaş alkışlarla haftanın takımı ödülünü haketti.

HAFTANIN EN DEĞERLİ OYUNCUSU:

Bu hafta üst sıralardaki keyifli mücadelelerin yanı sıra alt sıraları, düşme hattını da yakından ilgilendiren çok önemli bir maç oynandı. Koç Aktaş’ın göreve gelmesiyle toparlanma sinyalleri veren Bahçeşehir Koleji, alt sıralardan kurtulma yolunda sezonun hedef maçlarından birinde Arel Üniversitesi Büyükçekmece’yi konuk etti. Maçın kahramanı ise tartışmasız JaJuan Johnson oldu. Tecrübeli uzun geldiği günden beri en iyi performansını sergiledi ve 25 sayı, 9 ribaund, 3 asist ile 34 verimlilik puanına ulaştı. Atletik uzun her iki pota altında da büyük fark yarattı. Bir kez daha formda olduğu zaman özellikle orta mesafe şutları ve ribaundlardaki dominant performansı ile ne kadar değerli bir parça olduğunu gösterdi.

HAFTANIN EN İYİ BEŞİ:

Moustapha Fall (Türk Telekom): 30 verimlilik
JaJuan Johnson (Bahçeşehir Koleji): 34 verimlilik
Barış Ermiş (Tofaş): 30 verimlilik
Bonzie Colson (Darüşşafaka Tekfen): 18 verimlilik
Rodrigue Beaubois (Anadolu Efes): 29 verimlilik

HAFTANIN EN İYİ YERLİ PERFORMANSLARI:

Barış Ermiş (Tofaş): 30 verimlilik
Deniz Kılıçlı (AÜ Büyükçekmece): 15 verimlilik
Egehan Arna (Fenerbahçe Beko): 12 verimlilik
Sinan Güler (Darüşşafaka Tekfen): 17 verimlilik
Ege Arar (Galatasaray DS): 15 verimlilik

Resim

PUAN DURUMU:

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.