Güncel Haberler

RESMİ: Daçka’nın Rakibi Unics Kazan’dan Wilson Takviyesi

7DAYS EuroCup ve VTB Ligi‘nin iddialı ekiplerinden Unics Kazan forvet rotasyonunu güçlendirdi.

Rus ekibi geçtiğimiz sezon Torino forması ile izlediğimiz atletik forvet Jamil Wilson ile anlaşmaya vardılar sezon sonuna kadar. 2.01 boyunda olan 1990 doğumlu olan tecrübeli uzun, Serie A’da 30 maçta forma giyerken 9.4 sayı, 4.3 ribaund ve EuroCup’da ise 10 maçta 12.1 sayı, 4.5 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti.

Güçlü fiziği ve atletik özellikleri ile öne çıkan Wilson, dış şut tehditi de bulunan, genellikle 4 numarada oynasa da 3 numarada da süre alabilen bir forvet. Ribaundlardaki etkinliğinin yanı sıra blok tehditi de olan bir isim. İşin hücum tarafında hem içerden hem dışardan tehditi olmasının yanı sıra topu yere vurabilmesi, yüzü dönük adam geçebilmesi onu değerli bir ters eşleşme silahı yapıyor. Konsantre olduğunda rakip forvetlerin başına ciddi belalar açabilecek bir kombo forvet.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

RESMİ: Valencia, Kaba ile Yollarını Ayırdı

Önümüzdeki sezon BKT EuroCup‘da izleyeceğimiz Valencia, koç Martinez’in gelişiyle kadrosunu yenilemeye devam ediyor. İspanya Liga …