Güncel Haberler

RESMİ: İTÜ 5. Yabancısını Buldu

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi‘nin yeni takımlarından olan, şuana kadar açık ara en zayıf halka konumunda olan Sigortam.net İTÜ, 5.yabancı olarak 4 numaralı pozisyona bir hamle yaptı.

Geçen sezon Pınar Karşıyaka’nın transfer ettiği ancak hiç maça çıkmadan sözleşmesi feshedilen, son resmi maçına ise Temmuz ayında Çin yaz ligi NBL’de Hefei forması ile çıkan, o günden bu yana forma giymeyen Antonio Campbell ile anlaştılar.

2.06 boyunda olan 1994 doğumlu forvet NBL’de 21 maçta görev alırken 23.3 sayı, %32.0 3sayı, 12.4 ribaund istatistikleri ile iyi bir görüntü vermiş olsa da Çin yaz liginin bir çok oyuncunun bireysel istatistiklerini parlatmak için kullandığı vasat bir platform olduğunu da biliyoruz.

İTÜ, elbette lige geç davet edilmesinin dezavantajlarını yaşıyor. Ancak biz zaten BSL için kadro kurduk diye yaptıkları açıklamanın ardından takımdan ayrılan ve yeni gelen isimlerin trafiğini takip edemedim ben şahsen ki bu oyuncular arasında Dillard, Coleby ve Goodwin dışındakiler açıkçası ciddi risk taşıyor. Campbell da bu isimlerden biri, kariyerinde önemli sakatlıklar atlatmış olan ve Temmuz ayından bu yana resmi maça çıkmamış bir oyuncu. İTÜ’nün zayıf yerli kadrosu ve elindeki 5 sıradan yabancı ile ligde kalması büyük sürpriz olacak… Keşke bu topa hiç girmeyip TBL’de keyif veren basketbollarına devam etselerdi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Koç Mitrovic, Büyükçekmece Galibiyetini Değerlendirdi

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 9. hafta mücadelesinde Galatasaray Ekmas konuk olduğu Onvo Büyükçekmece karşısında …