Orhun Ene: Bu Seviyede Çıkıp ‘Bugün Benim Günüm Değildi’ Diyemezsiniz

7DAYS EuroCup 3.hafta mücadelesinde İtalya deplasmanında Venezia’ya farklı kaybeden Tofaş‘da koç Orhun Ene maçtan sonra açıklamalarda bulundu.

Venezia deplasmanında sahadaki takımın gerçek TOFAŞ olmadığını belirten Başantrenör Orhun Ene, “Takımı anlayabiliyorum. Zor bir fikstürdeyiz ancak bu bahane değil. Çünkü bu onların işi ve bu seviyede çıkıp ‘bugün benim günüm değildi’ diyemezsiniz” dedi.

“Venezia maçı kazanmayı hak etti. Takımımız için söylenecek çok fazla şey yok çünkü hem savunmada hem de hücumda sene başından beri ilk defa bu kadar reaksiyon vermeden oynadılar. Zaman zaman bazı oyuncular reaksiyon gösterseler de takım olarak sahadaki 5 oyuncu ve yedekten gelen oyuncular istediğimiz isteği ve sertliği sahaya yansıtamadı. 11 sayı ile mağlubiyet sahadaki farkı göstermiyor. Daha farklı kaybetmeyi de hak ettik”

“Takımımı anlayabiliyorum. Bizim için zor bir fikstürdeyiz ama yine de bu bahane değil çünkü bu onların işi ve bu seviyede çıkıp ‘bugün benim günüm değildi’ diyemezsiniz. Her gün senin günün olmalı hem takım olarak hem de bireysel olarak. Hatalarımızı biliyorum. Bu gece sahadaki gerçek TOFAŞ takımı değildi. Bu karakteri Limoges maçında ve Partizan maçının bazı kısımlarında gösterdik. Sahada çok fazla hata yaptık ve ben bunları tek tek saymak istemiyorum. Zihinsel ve fiziksel olarak bu maçı oynamaya hazır değildik”

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.