RESMİ: Monaco’dan Buva Hamlesi Geldi

Fransa JeepElite ProA‘nın şampiyonluk favorilerinden olan ve 7DAYS EuroCup‘da mücadele edecek olan AS Monaco pota altı rotasyonunu tanıdık bir isimle güçlendirdi.

Ülkemizde daha önce İstanbul BBSK forması giyen ve geçtiğimiz sezon Beşiktaş Sompo Japan forması ile izlediğimiz, yazın da kısa bir dönem Fenerbahçe Beko’nun kamp kadrosunda yer alan Hırvat uzun Ivan Buva artık Fransız ekibinin başarısı için ter dökecek. Kontratın 1 aylık deneme süresi var, sonrasında sezon boyu geçerli olacak.

2.06 boyunda olan 28 yaşındaki tecrübeli uzun BSL’de 23 maçta ortalama 14.8 sayı, 7.3 ribaund istatistikleri ile mücadele ederken Şampiyonlar Ligi’nde ise 16 maçta 14.6 sayı, 6.4 ribaund ortalamalarıyla takımına katkı vermişti. Hem 4 hem de 5 numarada süre alabilmesi ve dış şut tehditi ile özel bir uzun. Solak olması ve güçlü fiziğinin avantajıyla alçak postta da önemli bir hücum silahı ki asist özelliği de mevcut. 4 numarada zaman zaman ağır kalması 5 numarada ise fiziksel temastan maç içinde pes ettiği anlar bulunması onun bu zamana kadar kontrat kapamamasının temel nedenleri. Monaco’da istikrarı sağlayabilirse çok faydalı olur koç Obradovic’in sisteminde.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.