RESMİ: Milano’dan Scola Bombası Geldi!

Koç Messina’yı göreve getiren ve hem Euroleague hem de İtalya Lega Basket Serie A‘da sezonun iddialı takımlarından biri haline gelen Olimpia Milano, sezon başlamasına rağmen son bir takviyeyle daha takımlarını güçlendirdiler.

39 yaşında olan 2.06 metre boyundaki veteran yıldız Luis Scola‘yı kadrolarına kattılar. Böylelikle tecrübeli oyuncu tam 12 yıl sonra tekrar Euroleague’e dönmüş oldu.

Son olarak Çin Ligi’nde izlediğimiz Scola, Dünya Kupası’nda Arjantin milli takımı ile harika bir performans sergilemiş ve Campazzo ile birlikte Güney Amerika temsilcisini finale kadar taşımışlardı. Şimdi Milano forması altında koç Messina’ya takımı organize etmesi için sahada gözü-kulağı olarak yardımcı olmaya çalışacak. Rodriguez liderliğinde yarı sahada düzene dayalı yaratıcı bir basketbol oynayan Milano’ya hem alçak posttaki usta işi birebirleri ile hem de yüzdeli dış şutları ile büyük yardımı olacaktır. Özetle Milano uzun rotasyonuna sınıf atlatacak müthiş bir lider ve harika bir karakteri kadrosuna katmış oldu.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.