RESMİ: Galatasaray’ın Rakibi Trento’dan Gentile Bombası Geldi!

7DAYS EuroCup‘da temsilcimiz Galatasaray Doğa Sigorta ile aynı grupta yer alan İtalyan ekibi Trento‘dan önemli bir transfer hamlesi geldi.

Geçtiğimiz sezon Estudiantes forması giyen ve milli takımdaki performansı ile tekrar kendine gelme sinyalleri veren yıldız forvet Alessandro Gentile ile 2 yıllık anlaşma imzaladılar. Gentile böylelikle kulüp tarihinin en pahalı transferi oldu.

Liga Endesa’da görev aldığı 22 maçta ortalama 15.2 sayı üreterek bu alanda ligin en iyi 3.ismi olurken, 4.1 ribaund ile takımına katkı vermişti. 2.00 metre boyunda olan 27 yaşındaki tecrübeli skorer kariyerindeki inişli çıkışlı performanslarına rağmen halen İtalyan basketbolunun en saf yeteneklerinden biri. Oyuna konsantre olup iyi bildiği işleri yaptığı anlarda durdurulması zor bir silah Gentile. Hem içerden hem dışardan kendi skorunu yaratabilen, topla da yaratbilen bir oyuncu. Koç Brienza onu mental olarak iyi hazırlayıp “takımın parçası” haline getirebilirse Trento net olarak sınıf atlar. Ancak ters durumda ise takım kimyasını ciddi şekilde negatif etkileyebilecek bir risk almış oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.