Karşıyaka Crocker’ın Yerini Eski Oyuncusu Kennedy ile Dolduruyor!

Pınar Karşıyaka hazırlık döneminde kalçasını kıran Tony Crocker‘ın yerine bir arayış içerisindeydi. Koç Sarıca yönetimindeki İzmir temsilcisi tecrübeki skorerin yerini eski bir oyuncusu ile doldurmaya karar verdi.

2017-18 sezonunda da Karşıyaka forması giymiş olan ve geçtiğimiz sezona Avustralya’nın Melbourne United’da başlayıp son bölümü ise Venezia‘da Serie A şampiyonu olarak tamamlamış olan D.J. Kennedy ile beIN Sports’un haberine göre 3+6 aylık anlaşma imzaladılar.

Melbourne forması ile 31 maçta 12.8 sayı, 7.4 ribaund, 3.0 asist ortalamaları ile mücadele ederken Venezia’da ise uyum sorumu yaşamış, 5 maçta sadece 4.8 sayı, 4.8 ribaund ile katkı verebilmişti. 1.98 boyunda olan 30 yaşındaki tecrübeli solak forvet, deliciliği, atletizmi ve savunmada topa yaptığı baskı ve çaldığı toplarla koç Sarıca’nın sistemine rahatlıkla uyum sağlayıp çok da faydalı olabilecek bir isim. Elbette Crocker kadar iyi bir şutör değil ama topla kendi skorunu daha iyi yaratabilen, potaya atak etmeyi daha çok seven bir kanat oyuncusu. Açık alanda oynamasını beklediğimiz Pınar Karşıyaka’da ilk döneminde olduğu gibi yine taraftarları çok mutlu edecek bir performans sergileyeceğini düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.