Larkin Olimpiyatlarda Forma Giymeye Sıcak Bakıyor

Anadolu Efes‘in Birleşik Amerikalı yıldızı Shane Larkin, takımının Zadar’da katıldığı hazırlık turnuvası sırasında Hırvatistan basınından basketball.hr ile küçük bir röportaj gerçekleştirdi.

Yine aynı sitenin haberine göre Hırvatistan baş antrenörü Veljko Mrsic, Anadolu Efes‘in yıldızı Larkin’in oyun tarzından fazlasıyla etkilendi ve yıldız oyuncuyu devşirme oyuncu olarak Hırvatistan Milli Takımı kadrosuna dahil etmeyi düşünebilir.

Böyle bir teklifin kendisine gelmesi durumunda nasıl bir tepki vereceği sorulan Larkin şunları söyledi:

“İlginç soru. Dün öğle yemeğinde bunu Kruno (Simon) ile konuştum. Bu fikre kesinlikle açık olduğumu söyleyebilirim.”

Daha sonra Hırvatistan Milli Takımı ile Olimpiyat Oyunları’nda oynama ihtimali kendisine sorulan Larkin, şöyle konuştu:

“Evet, Olimpiyatlar’da oynamak kesinlikle güzel olur. Her sporcunun hayalidir bu. Elbette ABD için oynamayı tercih ederdim ama duruma bakıldığında Hırvatistan ile oynama fikrine de kesinlikle açığım. Bu sezon bu çok iyi düşünmem gereken bir durum. Karşılanması gereken çok fazla etken var ve sorumlu kişilerden de benden ne beklediklerini dinlemem lazım. Ancak fikir tabii ki ilginç.”

A Milli Takımımızda oynama yolunda böyle bir davet alıp almadığı sorulan Larkin “Resmi teklif yok ancak bunun gerçekleşebileceğine dair dedikodular oldu. Göreceğiz. Sezon yeni başlıyor ve önemli kararlar almak için vakit var” yanıtını verdi.

Son olarak NBA’e dönüş ihtimaliyle ilgili de konuşan Larkin, şu ifadeleri kullandı:

“Elbette NBA’e dönmek isterim ama ne pahasına olursa olsun değil. NBA’den bu yaz da teklif aldım ama ilk 5 başlayacağım bir takım istiyorum. Bir yerde kenarda oturmak için basketbolu çok fazla seviyorum. Efes‘te durum harika. Harika bir takımımız ve harika taraftarlarımız var. Böyle bir atmosferde oynamak zevk.”

Kaynak: Eurohoops

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.