Güncel Haberler

Sırbistan Bogdanovic ile Kazanıp Dünya Kupası’nın Beşinci Bitirdi

Dünya Kupası klasman maçında hayal kırıklıklarından biri olan Sırbistan, turnuvanın tatlı sürprizlerinden biri olan Çekya karşısında Bogdanovic’in etkili oyunuyla kazandı ve ülkesine 5. olarak döndü.

1.çeyrek: 20-20
2.çeyrek: 21-30
3.çeyrek: 28-12
4.çeyrek: 21-19

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Sırbistan’da Bogdan Bogdanovic 31 sayı, 4 ribaund, 3 asist ile MVP performansı sergiledi. Nikola Milutinov 14 sayı, 7 ribaund, 2 asist, Stefan Jovic 12 sayı, 7 ribaund, 6 asist ve Nikola Jokic de 7 sayı, 14 ribaund, 7 asist ile galibiyetin diğer mimarları oldular.

Çekya’da ise Patrik Auda 16 sayı, 2 ribaund, Martin Peterka 14 sayı, 3 ribaund, Tomas Satoransky 13 sayı, 2 ribaund, 6 asist ve Ondrej Balvin 12 sayı, 10 ribaund, 2 asist ile takımlarını ayakta tutan isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Koç Itoudis ve Melih, Partizan Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundular

Turkish Airlines Euroleague 25. hafta mücadelesinde temsilcimiz Fenerbahçe Beko, Sırbistan ekibi Partizan’a konuk oluyor. Karşılaşma öncesi Fenerbahçe Beko‘nun Yunan koçu Dimitris Itoudis açıklamalarda bulundu: Önümüzde çok zorlu bir görev olduğunu biliyoruz. Ne yapmamız gerektiğinin farkındayız ve oraya çok agresif bir maç oynamaya gideceğiz. Fenerbahçe SK Kaptan Melih Mahmutoğlu ise şu ifadeleri kullandı: Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Peş peşe gelen depremlerden dolayı hayatını kaybeden insanlarımızın üzüntüsünü kalbimizin en derinlerinde hissediyoruz. Dualarımız oradaki insanlarımızla birlikte. Basketbola odaklanmanın çok zor olduğu bir dönemdeyiz ancak bu karşılaşmanın bizim için önemini biliyoruz. En iyi mücadelemizi ortaya koyarak galip gelmek istiyoruz. Fenerbahçe SK Yakında …